KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581067
nr 1358 1067
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, vy mot Riddarholmen. Signerad J Öberg. Olja på duk, ca 30x33 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:20:29
2/11 09:25:11
500 kr
2/11 19:14:20
Josef Öberg
Läs mer om Josef Öberg